вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna szybko się dewastują i mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny urok i cechy. Decydując się na używanie drewna na płot wskazane jest poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada zacząć od dokładnego oraz starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić kolejne preparaty, jakie zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów gatunek płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji zatem dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий